تهرانگردی بخشی از گردشگری است که با مراکز تفریحی و سرگرم کننده بسیاری می توان اوقات خوشی را فراهم کرد. با ما تهرانگردی کنید.

 

کانال تلگرام

 
 

تبلیغات در کانون

 
 

09108361063

 
     
     
     
     
     
     

 
 

مراکز تفریح تهران

تفریح و سرگرمی

تهرانگردی

 
 

تهرانگردی از سرگرمی های بسیاری از خانواده های تهرانی است. تهرانگردی به معنای بیهوده و بی هدف چرخیدن در شهر شلوغی مانند تهران نیست. تهرانگردی خلاصه بزرگی و وسعت شهر است که در آن می توان انواع سرگرمی های سالم را یافت و دمی و ساعتی را کنار خانواده گذراند. تهرانگردی در طول هفته به ساعات بعداز ظهر منتهی شده زمانی که مرد خانواده از کار برگشته ، دیگر اعضای خانواده از دانشگاه و یا هر مشغله دیگر برگشته اند و ساعاتی را به دور هم بودن می گذرانند. تهرانگردی آنقدر منابع دارد که می تواند کل روزهای هر هفته را پر کند. مراگز پذیرایی ، کافی شاپها ، فست فودها ، پارکها و ... همه می توانند تهرانگردی شما را تکمیل و پر کند.
رفتن به سینما در طول هفته یکی از تفریح های مهم مردم تهران است که در طول سال و در هر فصلی ممکن و سرگرم کتتده می باشد و در فصلهای دیگر مانند تابستان که روزها بلندتر می شود پارک ها را نیز به این تهرانگردی اضافه می شود کرد و علاوه بر سینما انواع تاتر و نمایش های زنده بسیار خوب می تواند اوقات فراغت را پر نماید.
وجود موزه ها و باشگاههای ورزشی مانند تیراندازی ، شنا ، اسب سواری و شهرهای بازی مورد توجه کودکان بوده و تعطیلات آخر هفته را به خود اختصاص می دهد.
جمعه ها حال و هوای کوههای دربند و تله کابین توچال با روزهای دیگر متفاوت می شود و کوهنوردی عادت بسیاری از تهرانی ها شده و صبح زود به راه افتاده و تا ظهر برمی گردند. مسیرهایی مانند فشم و لواسان نیز روزهای آخر هفته سفره طبیعی خود را به روی مسافران تهرانی می گستراند تا کمی از فشار سخت زندگی ماشینی بکاهد.
 

 
 

معرفی انواع مراکزغذایی و پذیرایی در تهرانگردی

 
 

رستوران با غذای اصیل
رستورانهای با غذاهای سنتی و ایرانی جایگاه خود را همیشه در بین مردم حفظ کرده و می کند. اگر به منوی اینگونه رستورانها توجه کنیم خواهیم دید تمام سعی و کوشش در حفظ فرهنگ غذایی این کشور بکار گرفته شده و لذیذ بودن غذاهای ایرانی نیز در این امر کمک شایانی می کند. بر طبق نظر اکثر صاحب نظران سلامت غذاهای ایرانی بی نظیر است. با غذای سالم تهرانگردی کنید

   
 

رستوران های سنتی
رستورانهای سنتی دارای فضایی سنتی بسیار دلنشینی هستند. این رستورانها علاوه بر پذیرایی با انواع غذاهای سنتی محیط و فضایی سنتی داشته و میهمانان خود را به گذشته برده و با فرهنگ و رسوم پذیرایی در ایران قدیم آشنا می سازند. اجرای موسیقی زنده سنتی از خصوصیات مهم و بارز رستورانهای سنتی است که طرفداران زیادی در تهرانگردی نیز دارند.

   
 

رستوران با غذاهای خارجی
رستورانهایی در ایران غذاهای فرنگی و خارجی سرو می کنند بهر حال انسان تنوع پذیر است و این رستورانها می توانند خواسته مردم را برآورده سازند. انواع رستورانهای با برند ایتالیا ، چین ، هند و .. در ایران فعالیت می کنند و مردم تهران در تهرانگردی خود گاهی سری به این رستورانها زده و با نوع غذاها آشنا می شوند.

   
 

انواع فست فود در تهران
سرتاسر تهران انواع اغذیه فروشی ها و رستوران های غذای سریع وجود دارند و گاهی تعداد آنها در یک منطقه از حد مجاز فراتر می رود. در میان همه آنها هستند تعدادی که می توان با اطمینان وارد و از خدمات آنها استفاده کرد. فست فودها را بهتر بشناسیم و با روش تغذیه با فست فود را بیاموزیم و راه انتخاب بهترین ها را فرا بگیریم. در تهرانگردی می توان کمتر منتظر آماده شدن غذا شد.

   
 

فود کورت
فودکورت ها به مجموعه هایی اطلاق می شود که بیشتر یا در مرامز خرید یزرگ و یا در نزدیکی یکی از آنها دایر شده و انواع بخشهای غذایی و تفتتی در آن حضور دارند بطوری که هر مشتری که بتواند از انواع عذاهای موجود خریداری نموده و در یک محیط پذیرایی مشترک به صرف آن بپردازد. فودکورت ها این امکان را برای استراحت در طول یک خرید و تهرانگردی خسته کننده فراهم می کند.

   
 

آبمیوه ، فالوده ، بستنی
از قدیم صنف آبمیوه ، بستنی و فالوده با برندهایی معروف در جایجای شهرها خودنمایی می کرده و با توجه به نوع آب و هوای ایران و بافت تولیدی انواع میوه های چهار فصلی نوشیدن ابمیوه و خوردن بستنی و فالوده از تفریحات مورد توجه مردم ایران خصوصا تهرانیها شده و در فصل تابستان تهرانگردی بدون آبمیوه ، بستنی و فالوده امکان پذیر و دوست داشتنی نخواهد بود.

   
 

کافی شاپ
صرف یک فنجان قهوه و دیگر نوشیدنی های گرم در محیط های کافی شاپ خالی از لطف نیست. در گذشته تا حال عبارت قهوه خانه در فرهنگ ایرانی همراه با معنای خاص نوشیدن قهوه در محیطی که برای همه معلوم و مشخص بوده و در دنیای امروز عبارت کافی شاپ به آن اطلاق شده است. بهرحال نوشیدن قهوه و دیگر نوشیدنی های گرم در این محیط در طول تهرانگردی لذت بخش است.

   
     
     
     
     
     

همراه با شما

 
   
   
   
   
   
   
   
   
 

برگزیده های سفرهای جاده ای

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تورهای فصل ، تاپ تورز