به کجا سفر کنیم

ما به مسافرت می رویم

روایت سفر

تعطیلات بعدی

لوازم مسافرتی

اقامت در سفر

به کجا سفر کنیم؟

انواع سفر

کانون سفر ایران مرجع کامل اطلاعات سفر و گردشگری و آموزش سفرهای داخلی و خارجی

 
 

کانال تلگرام

 
 

تبلیغات در کانون

 
     
     
     
     
     
     
     

 

سفر با خودرو

سفر با تور

کانون سفر ایران

 
 

در مسیر سفری گزینه ای است برای آشنایی با روش ها و استانداردهای انواع مسافرت داخلی و خارجی که می تواند شما را در انتخاب نوع سفر یاری کرده و راهها و روشهای مختلف در انواع مسافرتها و گردشگریهای تمام فصول را نقد و بررسی نماید. انجام سفر با دیدگان باز و برنامه ریزی مناسب بهترین و مهمترین فاکتور برای داشتن اوقات خوب در مسافرت است. در مسافرت با تور دانسته های اولیه در انتخاب مسیر ، محل اقامت ، وسیله سفر و مهمتر از همه انتخاب بانی مناسب و خوش نام که بتواند اجرای خوب داشته باشد تضمین مسافرتی آسوده و با امنیت بالا خواهد بود.
در سفرهای جاده ای آنچه که متضمن داشتن شرایط خوب و مناسبی برای خود و همراهان باشد دانسته های همه اعضای خانواده بوده و داشتن مشارکت مفید و از روی فکر و برنامه، دلپذیرترین شرایط را برای همسفران ایجاد می نماید. در این مبحث از دو دیدگاه به مقوله سفر خواهیم پرداخت و ضمن آشنایی با انواع سفرهای برون مرزی و شناخت نقاط مثبت و منفی مسیرهای مختلف تمرکزی عمیق بر سفرهای داخلی نموده و با ارائه برنامه های مختلف گردشگری داخلی که هم می تواند از طریق تورهای مسافرتی بوده و هم اینکه از طریق حرکتهای شخصی و به روش خصوصی اجرا شود راهکارهای مختلفی پیشنهاد می گردد. بخش طبیعت گردی داخلی آیتمی است که در رتبه نخست بررسی های این بخش قرار داشته و طی آن آموزش های مختلف نیز تقدیم خواهد شد. در قسمت طبیعت گردی آموزش مفصلی در مورد سفر و اقامت در چادرهای مسافرتی خواهیم داشت و روشهای مختلف را درباره مواجهه با مشکلات در این نوع سفرها تدریس خواهیم نمود تا در عرصه گردشگری داخلی مورد استفاده قرار گیرد.
سفرهای داخلی مبحث بسیار مهمی است و شامل تمامی افراد جامعه می شود و درصد افرادی که با خودروی شخصی به مسافرت می روند از استفاده کنندگان تور بالاتر است و بررسی هر دو آیتم در این بخش الزامی خواهد بود.

 
 

سفر با خودرو

 
 

آیا تا به حال شده به سفری برین و دچار مشکلی بشین و بطور کامل از آن سفر لذتی نبرین؟ مسلما برای هر کسی این اتفاق ممکنه بیفته و تجربه ای بدست بیاره ولی بهتر نیست قبل از آغاز سفر بدونیم که چطور باید سفرمون رو آغاز کنیم و برنامه از پیش تعیین شده داشته باشیم تا در بازگشت مورد اعتراض همراهانمون قرار نگیریم و در سفرهای بعدی هم باهامون همراه بشن و مسافرت خوبی رو تجربه کنیم؟
اکثر ما از اینکه نکنه اتفاقی برامون پیش بیاد معمولا مسافر یک مسیر دائمی می شیم و تنها دلیلش اینه که راههای دیگه رو به دلیل آگاهی نداشتن و ناشناخته بودن کنار می گذاریم ولی اگر کمی تحقیق کنیم می فهمیم که به جز شمال ایران شهرهای دیگه ای هم برای مسافرت هست و به همون مقدار هم میشه لذت بخش باشه.
حالا برای هر مسیری که می خواین برین فرقی نمی کنه یک سری اطلاعات رو باید به دست بیارین ، ملزوماتی رو باید آماده کنین و آگاهی خودتون رو باید بالا ببرین تا مسافرت خوبی داشته باشین ما این اطلاعات رو براتون جمع آوری می کنیم و شما هم ازش استفاده کنین.

 
 

کنترل و چکاپ خودرو
تنظیم موتور خودرو از مهمترین نکات سفر خودرویی است. اگر موتور خودرو و سیستم خنک کننده خودرو سالم و تنظیم باشد در وحله اول از گرم کردن موتور جلوگیری نموده و سیلندر و پیستون صدمه نمی بیند و دوم قدرت موتور افزایش و مصرف سوخت پایین آمده و سطح آلایندگی هم کاهش می یابد. پس نتیجه اینکه موتور خودرو نباید بیش از حد گرم شود و برای جلوگیری از آن موارد ذکر شده باید رعایت شود. سیستم خنک کننده و فنها را نیز حتما باید کنترل نمود تا دچار مشکل مهمی نشوید. برای اطلاعات کامل خودرو روی عکس کلیک کنید

   
 

روش یافتن بهترین مسیر
معمولا آغاز سفر جاده ای با دانستن بهترین مسیر جاده ای و شناخت مسیرهای سفر است. راههای زیادی از جمله داشتن نقشه راههای کشور است که به راحتی می توان آن را تهیه کرد ولی این نقشه ها فقط نشانگر راههای موجود در کشور است و نمی تواند بهترین مسیر را و یا طول مسافت و زمان سفر را مشخص نماید. با پیشرفت تکنولوژی و وجود نرم افزارهای مختلف این مشکل حل شده و شما براحتی می توانید از آن استفاده نمایید. اما گوگل در سطح جهانی هم به شما اطلاعات کامل می دهد و شما می توانید از آن بهره ببرید.

   
     
     
     
     
     

همراه با شما

 
       
       

لینکهای مفید