جاذبه های باستانی جهان

جاذبه های طبیعی جهان

جاذبه های باستانی آسیا

جاذبه های طبیعی آسیا

جاذبه های باستانی ایران

جاذبه های طبیعی ایران

 
 
 
 

معرفی آژانس های مسافرتی

     
     
     
     

 
 

جاذبه های گردشگری ایران و جهان

 
 

جاذبه‌های گردشگری، به طور کلی به تمامی منابع، ویژگی‌ها و توانمندی‌های منطقه‌ای مورد نظر گویند که بتواند افراد و گروه‌ها را برای مقاصد مختلف از جمله مقاصد تجاری و بازرگانی، مقاصد تفریحی و سرگرمی، دیدارها و گسترش روابط، مقاصد فرهنگی، یادگیری و آموزشی، مقاصد شخصی و پرورش خویشتن، مقاصد ماجراجویانه و ورزشی و گاهی مقاصد پژوهشی و علمی، به خود جذب نماید، و در راستای این جذب، برای حفظ و پایداری ویژگی‌های آن منطقه و ایجاد منافع و مصالح برای ساکنان آن منطقه، مفید واقع شود.این تعریف بطور کامل شامل تمامی مناطق بخصوص ایران می شود . ایران با توجه به پیشینه چند هزار ساله خود می تواند مقاصد باستان شناسی را به آن اضافه نموده و مضاف براینکه اجرای این مقاصد در کشور ایران به بهترین نحو قابل اجرا بوده ویک گردشگر می تواند در یک سفر به کلیه اهداف گردشگری خود برسد و از یک سفر به اندازه چند سفر به چندین نقطه نفع ببرد.یکی از مهمترین مشکلات گردشگری عدم آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران است و این امر شامل مردم ایران و گردشگران سراسر دنیا است . ما در این بخش این منابع را به طور جزء به جرء معرفی و شرح کامل می دهیم و در عین حال به معرفی و بررسی جاذبه های گردشگری جهان نیز خواهیم پرداخت.
جاذبه های گردشگری در ایران انواع مختلف دارد. این دسته بندی عبارتند از جاذبه های طبیعی که در ایران از منابع بیشماری می توان نام برد. جاذبه های باستانی که با توجه پیشینه غنی و تمدن باستانی در اعصار گذشته بسیاری از مناطق ایران قابل ذکر است. جاذبه های فرهنگی که ناشی از استقرار اقوام زیادی است که در این کشور زندگی و اثر گذار هستند. جاذبه های فرهنگی که بازهم رابطه مستقیم با تمدن و اقوام ساکن در ایران دارد. علاوه بر مواردی که ذکر شد ایران دارای طیف وسیع دیگری برای گشت و گذار دارد که در طی زمان به آن خواهیم پرداخت. در این میان جاذبه ها و دیدنیهای بسیاری در سطح جهان وجود دارد که هم ساخته دست بشر است و هم از خصوصیات منطقه مورد سفر می باشد. به هر صورت گردشگری یک صنعت جهانی است و همه در سراسر گیتی به آن علاقه مند و نیازمندند.

 
 

انواع جاذبه های گردشگری

 
 

چشمه های باداب سورت

باداب سورت نام منطقه ای است در نزدیکی ساری و دارای حوضچه های زیبای رنگارنگ در پهنه تپه ای که بصورت پلکانی چیده شده و در فضای آن رنگهای زیبایی از حوضچه ها و آبهای آنها به سمت دره خودنمایی می کند.

   
     
     
     
     
     

همراه با شما

 
 

برگزیده های سفرهای جاده ای

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تورهای فصل ، تاپ تورز